הסכם משתמש, EULA, רישיון אפליקציה למשתמש קצה

 

הסכם משתמש, הסכם שימוש, הסכם קצה או EULA (End User License Agreement). שמות רבים להם, אבל עיקרם אחד – הסכם לכל דבר ועניין שנערך בין מפעילי אפליקציה למשתמשים בה.
הסכם משתמש הוא המכשלה הראשונה שמפעילי אפליקציות כושלים בה. הסכם משתמש הוא הסכם לכל דבר ועניין, וככזה חייב להקשר בצורה שתחייב את שני הצדדים לו ויהיה ברור כי שני הצדדים התכוונו להקשר בו (אף אם לא קראו אותו כלל).

כולנו יודעים שאפליקציות שונות חושפות את מפעיליהן ומפתחיהן לסיכונים מוגדלים.
הסכם משתמש מדוייק ומפורט יתמודד מראש עם הבעיות המשפטיות שיצוצו במעת הפעלת האפליקציה ויגן עליכם, מפתחי האפליקציה, מפני תביעות מיותרות.

כאשר אנו מנסחים הסכם שימוש, חשוב להתייחס למספר נושאים. ביניהם נגדיר את השירות, את האפליקציה ואת אופן תפקודם, את השירותים שהאפליקציה מספקת, כיצד מותר לפעול באמצעות האפליקציה (וכיצד אסור), מה התחייבויות המפעיל כלפי המשתמשים (ולמה אנו איננו מתחייבים) וכדומה. בהסכם השימוש נשים דגש מיוחד על המקרים והסיכונים שהמפעיל אינו מתחייב לשאת בהם, במטרה לצמצם את הסיכון והחשיפה של המפעיל כלפי משתמשיו.

אימוץ הסכם משתמש "סטנדרטי" או כזה שהועתק מאפליקציה אחרת יהיה זול, אך בפועל לא יסייע לכם. אם לא תגדירו את הסכם השימוש שלכם בהתבסס על אופן הפעילות של האפליקציה שלכם, ואם הסכם השימוש לא יגדיר מנגנונים שהותאמו לאפליקציה שלכם, לא תוכלו לצמצם את הסיכונים המשפטיים באמצעותו.

יחד עם הסכם השימוש חשוב לנסח גם מדיניות פרטיות מסודרת, שתפרט מה הן הדרכים בהן מפעיל האפליקציה אוסף מידע מכל סוג שהוא על המשתמשים, איזה מידע נאסף, כיצד הוא נשמר, מה השימושים שייעשו במידע פרטי זה ובאילו מצבים מפעיל האפליקציה עשויי לחשוף את המידע בפני אחרים.
אם לא תכינו מדיניות פרטיות מסודרת, ולא תדאגו שהמשתמשים יאשרו את מדיניות הפרטיות שלכם, תחשפו את עצמכם לתביעות משמעותיות עקב הפרת חוקי הגנת הפרטיות.

למשרדנו נסיון רב בהכנת וניסוח הסכם שימוש, EULA ומדיניות פרטיות המתאימים להתפתחות דיני האינטרנט והמחשבים בפסיקה ובחקיקה ולסיכונים שיכולים להיות מוטלים עליכם במהלך פעילות האפליקציה. מסמכים אלו יספקו לכם את ההגנה הטובה ביותר האפשרית ויאפשרו לכם להפעיל את האפליקציה שלכם ולהרוויח ממנה מבלי שתפגעו ותכנסו להוצאות גבוהות אם תתבעו בבתי משפט.

אנו נשתמש בנסיון הרב אותו צברנו על מנת להתאים, יחד איתכם, הסכם משתמש שיתאים בדיוק לצרכיכם, יגן עליכם בפני תביעות ויקטין את הנזקים העתידיים והתביעות העתידיות שייגרמו לכם.

מידע נוסף בנושא הסכם משתמש:

תנאי שימוש באתר אינטרנט

כתיבת תקנון לאתר אינטרנט

תנאי שימוש ותקנון באפליקציות ומשחקי מחשב

לקבלת פרטים נוספים צרו איתנו קשר בתחתית העמוד או חייגו 03-6133333.

תגובות גולשים