ההוביט – הפרת סימן מסחר

יורם ליכטנשטיין

ההוביט – הפרת סימן מסחר

טק דירט מספר לנו את סיפורו של ההוביט. ולא סתם הוביט – סימן המסחר ההוביט.

ההוביט והפרת זכויות יוצרים
ההוביט והפרת זכות יוצרים

מסתבר שישנו גוף המחזיק בזכויות (לא ברור אילו זכויות, האם סימן מסחר או זכויות יוצרים) ביחס לשם "ההוביט" (כן כן) וגוף זה איים על פאב בריטי לא גדול שנקרא … "ההוביט" ופעיל כבר מעבר ל-20 שנה..

מסתבר שהפאב אף עושה שימוש בדמויות מתוך הספר "ההוביט", דמויות של טולקין (גנדאלף, פרודו וחבריהם) ואפילו צילומו של אליה ווד, מהסרט. אבל על תביעה שכזו יש לשאול … באמת……???

שימוש כזה ממש מפריע לבעלי הזכויות???

כלומר, בהחלט יתכן שמדובר בהפרת זכות כזו או אחרת, אבל אני אשאל שוב… באמת???

נדמה לי שזה הוא עוד מקרה בו בעל הזכויות מנסה כל כך להגן על זכויותיו, שהוא יוצר לעצמו נזק מול קהל המעריצים שהיה נהנה יותר משיתוף םעולה (ולבסוף גם בעל הזכויות היה נהנה).

אני במקומם אולי אפילו הייתי תורם תכנים לפאב כזה, מוכר באמצעותם סחורות שלי ועוד מנגנונים אחרים, שיכולים בקלות להחליף את העמידה הדווקנית על הזכויות.

מה דעתכם?

עדכון – אחרי מספר ימים מסתבר שגם בעלי הזכויות חושבים כמוני, וטק דירט מדווח על פניה שלהם לפאב בהצעה לרכוש רשיון שימוש במחיר נמוך יחסית לשמות האמורים.

איך אני אוהב להגיד "אמרתי לכם…."

 

המאמר נכתב ונבדק ע"י עורך הדין יורם ליכטנשטיין.

המאמר אינו המלצה ואין להסתמך עליו אלא לפנות לייעוץ ספציפי.

עודכן לאחרונה ב-16.08.2021.

האמור במאמרים השונים באתר הינו הסבר כללי, אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. בכל מקרה ספציפי יש להעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום והאמור באתר אינו יכול לספק פתרון לבעיה ספציפית.

לקבלת ייעוץ ראשונישלחו פרטים