רשתות חברתיות

רשתות חברתיות ומדיניות נכסים דיגיטליים

העולם החדש מחייב את כל העסקים בו לחשוף את עצמם לתחום החדשני והלא מוכר של רשתות חברתיות בצורותיהן השונות ולבצע פעילות אינטנסיבית ומהותית של בניית מותג, קידום ושיווק במדיה החברתית על כל רכיביה, בין אם ברשתות חברתיות דוגמת פייסבוק, באמצעות אפליקציות חברתיות ומבוססות מיקום, באמצעות בניית אתרי אינטרנט אינטראקטיביים ופעילים וכדומה. כל אותן רשתות חברתיות יוצרות דילמות קשות ולא ברורות מצידם של אותם עסקים, כמו גם חשיפה לטענות קשות מצד משתמשים שונים שחלקן פשוטות (דוגמת טענת לשון הרע או הפרת זכות יוצרים) וחלקן מורכבות ביותר (דוגמת הפרת הפרטיות, שימוש שלא כדין במידע, CROWDFUNDING וכדומה).

עסקים הפעילים בתחום האינטרנט, ופעמים רבות גם כאלו שאינם פעילים באינטרנט, חייבים לקבל ייעוץ שוטף ועקבי המנחה אותם בשדה מוקשים חדש זה על מנת להקטין את הסיכון שנלווה לפעילותם העיסקית, כמו גם ללוות מיזמים עסקיים חדשים שלהם, להנחותם באשר מותר ואסור ולסייע בפעילותם השוטפת, בין אם מדובר בעסקים מקוונים עצמם (דוגמת אתרי אינטרנט ומשרדי פרסום אינטראקטיביים) ובין עם מדובר בעסקים "רגילים" (עם או בלי נוכחות אינטרנטית).

חשוב למשל לשים לב להתפתחויות החשובות בנושא זה, דוגמת החובה של עסקים להתייחס לנכסים הדיגיטליים שלהם (דוגמת חשבונות פייסבוק, וואצאפ, ETSY, אמאזון ואחרים) הן בהסכמי ההעסקה שלהם והן ביצירת מדיניות נכסים דיגיטליים ייעודית.

על החשיבות הקריטית של ניסוח נכון של הסכם ההעסקה המתייחס לאותם נכסים דיגיטליים ורשתות חברתיות וכן להתנהלות היומיומית בפיקוח ובשליטה עליהם, ניתן ללמוד מתוצאת פסק הדין בו ניצח משרדנו בעניין ערוץ 10 – גיא לרר, פרשת "הצינור".
אתם מוזמנים ללמוד מהמדריך שהוכן בעקבות פסק הדין בפרשת הצינור על הצעדים שהעסק שלכם חייב לנקוט כדי שתוכלו להיות בטוחים שמה שאתם חושבים כשלכם באמת שייך לכם.

לקריאת המדריך הקישו על הקישור הזה: מדריך למעסיקים – שימרו על הנכסים הדיגיטליים שלכם

יורם ליכטנשטיין הוא עורך דין מומחה בתחום המדיה החברתית המגוונת ואתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו בכל שאלה שתתעורר בתחום. לנוחותכם, מספר הטלפון שלנו הוא 03-6133333.

Comments

comments

Avatar

לקבלת ייעוץ ראשונישלחו פרטיםמדיניות מדיה חברתית – מה זה ולמה צריך את זה בכלל?

ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני –

03-6133333
This site was created with the help of Beetle (www.beetle.net.ua)