מדריך אודות תקנון אתר אינטרנט, תנאי שימוש והסכם משתמש באפליקציה

תקנון אתר, תנאי שימוש, הסכם משתמש, מדיניות פרטיות. שמות רבים להם, אבל עיקרם אחד – הסכם לכל דבר ועניין שנערך בין מפעילי האתר לגולשיו.

תקנון אתר הוא המכשלה הראשונה שרבים מאתרי האינטרנט אינם מצליחים להתמודד עימה כנדרש. תקנון אתר הוא הסכם לכל דבר ועניין, וככזה חייב להקשר בצורה שתחייב את שני הצדדים לו ויהיה ברור כי שני הצדדים התכוונו להקשר בו (אף אם לא קראו אותו כלל).

לכל עסק קיימים סיכונים יומיומיים. באינטרנט סיכונים אלו מוגדלים בצורה משמעותית. תנאי שימוש נכונים וטובים יתמודדו מראש עם הבעיות המשפטיות שיצוצו במהלך חיי האתר.

תקנון אתר ומדיניות פרטיות נכונים ש"נתפרו" לצרכיכם יוכלו לצמצם סיכונים אלו, להגן עליכם ולמנוע בזבוז כספים על ייצוג משפטי ותביעות בשלב מאוחר יותר.

שימו לב שהעתקת תנאי השימוש מאתר אחר מהווה כשלעצמה הפרת זכויות יוצרים אך היא גם מסוכנת. תקנון שלא הותאם לאתר שלכם באופן ספציפי פשוט לא יגן עליכם כשתתעורר בעיה. הכנת תנאי שימוש ותקנון טובים לאתר שלכם תסייע לכם להתגונן בפני החשיפה של תביעות משתמשים בלתי נגמרות.

כאשר אנו מנסחים תנאי שימוש, חשוב להתייחס למספר נושאים. ביניהם נגדיר את האתר ואת אופן תפקודו, את השירותים שהאתר מספק לגולשים, כיצד מותר לפעול באתר (וכיצד אסור), מה התחייבויות האתר כלפי המשתמשים (ולמה האתר אינו מתחייב) וכדומה. בתנאי השימוש נשים דגש מיוחד על המקרים והסיכונים שהאתר אינו מתחייב לשאת בהם, במטרה לצמצם את הסיכון והחשיפה של האתר כלפי משתמשיו.

אימוץ תקנון "סטנדרטי" או תקנון שהועתק מאתר אחר יהיה זול, אך בפועל לא יסייע לכם. אם לא תגדירו את התקנון שלכם בהתבסס על אופן הפעילות של האתר שלכם, ואם התקנון לא יגדיר מנגנונים שהותאמו לאתר שלכם, לא תוכלו לצמצם את הסיכונים המשפטיים באמצעותו.

יחד עם תקנון האתר חשוב לנסח גם מדיניות פרטיות מסודרת, שתפרט מה הן הדרכים בהן האתר אוסף מידע מכל סוג שהוא על המשתמשים, איזה מידע נאסף, כיצד הוא נשמר, מה השימושים שייעשו במידע פרטי זה ובאילו מצבים האתר עשוי לחשוף את המידע בפני אחרים.

אם לא תכינו מדיניות פרטיות מסודרת, ולא תדאגו שהמשתמשים יאשרו את מדיניות הפרטיות שלכם, תחשפו את עצמכם לתביעות משמעותיות עקב הפרת חוקי הגנת הפרטיות.

למשרדנו נסיון רב בהכנת וניסוח תקנון אתר, תנאי שימוש ומדיניות פרטיות המתאימים להתפתחות דיני האינטרנט בפסיקה ובחקיקה ולסיכונים שיכולים להיות מוטלים עליכם במהלך פעילות האתר. מסמכים אלו יספקו לכם את ההגנה הטובה ביותר האפשרית ויאפשרו לכם להפעיל את האתר שלכם ולהרוויח ממנו מבלי שתפגעו ותכנסו להוצאות גבוהות אם תתבעו בבתי משפט.

אנו נשתמש בנסיון הרב אותו צברנו על מנת להתאים, יחד איתכם, תקנון אתר שיתאים בדיוק לצרכיכם, יגן עליכם בפני תביעות ויקטין את הנזקים העתידיים והתביעות העתידיות שייגרמו לכם.

תוכלו לקרוא עוד על איך הופכים את תנאי השימוש או התקנון שלכם למחייבים במאמר שכאן.

 

מידע נוסף בנושא תקנון לאתר אינטרנט:

תנאי שימוש באתר אינטרנט

כתיבת תקנון לאתר אינטרנט

תקנון ותנאי שימוש באפליקציות ומשחקי מחשב