יצרת אפליקציה או משחק חדש?

האם את/ה יודע/ת –

  • איך אפשר להתנהל נכון?
  • איך להזהר מפרילאנסרים ומטעויות שלהם?
  • איך לא להפר זכויות של אחרים ולשמור על שלך?

אם ענית "כן" לאחת או יותר מהשאלות הגעת למקום הנכון.

משרדנו מתמחה בנושא ליווי, ייעוץ והגנה על אתרים, אפליקציות ושירותים מסחריים שונים בדיגיטל. נשמח לעזור לך.

אני יורם ליכטנשטיין ואני עורך דין המתמחה בקניין רוחני ודיני אינטרנט בעל נסיון של כמעט 30 שנה בתחום.

כיהנתי כיושב-ראש ועדת הקניין הרוחני הארצית, ועדת דיני האינטרנט הארצית בלשכת עורכי הדין, הפורום למשפט וטכנולוגיה כולם בלשכת עורכי הדין בישראל. אני מרצה בנושאים אלו באוניברסיטאות, מכללות והשתלמויות שונות וגם בלשכה עצמה. אני מייצג ומייעץ במסגרתם שנים ארוכות וזכיתי בהצלחות רבות עבור לקוחותיי. אשמח לסייע גם לך.

אני גם בעל הסמכת CIPP-E (מומחה פרטיות לפי הדין האירופי) של ארגון הפרטיות העולמי IAPP, מייעץ ומלווה תהליכי הטמעה של ה-GDPR בארגונים ישראליים שונים.

ניתן ליצור איתי קשר בטלפון 03-613333 או באמצעות עמוד ה"צור קשר"  ואשמח לענות לכל שאלה.

אתם מוזמנים לקרוא על השירותים שאנו מציעים ללקוחותינו וגם ללמוד על מסחר אלקטרוני וגם על הפן המשפטי הכרוך בהקמת וניהול אתרים ואפליקציות. על כך במאמרים שכתבנו (ראו הפניה למאמרים בתחתית העמוד).

תחום חדשני זה שהחל בהקמת אתרי אינטרנט (ואחר כן Web 2.0), המשיך בפיתוח משחקי מחשב ואפליקציות מגוונות לפורמטים ומכשירים שונים ומחדש כל יום מחדש – הוא תחום ייחודי, חדשני שחובה להתמצא בו היטב. אלא שמפתחים רבים אינם מכירים ומבינים את הסיכונים המשפטיים בהם הם נתקלים (לעיתים ללא תשומת לב).

משרדנו מסייע בידם לכל אורך הדרך. מעת הקמת העסק, התקשרות עם ספקים ועובדים או פרילאנסרים, ליווי בעת פיתוח משחק מחשב, פיתוח אפליקציה או בניית אתר אינטרנט, הכנת מסמכי הליווי למשחק, לאפליקציה או לאתר (דוגמת הסכם משתמש, EULA, תנאי שימוש ותקנון, מדיניות פרטיות וכדומה), חוות דעת בשאלות שונות (דוגמת נושאי פיתוח משחקי מחשב דיגיטאליים, הפרת זכויות יוצרים, שימוש בסימני מסחר וכדומה), התקשרויות עם גופים חיצוניים כמו מפיצים ועסקים תומכים, מתן רשיונות שימוש ביצירות, ליווי שוטף במהלך העסקים היומיומי ובעת גיוסם של משקיעים או כשמגיע ה"אקסיט".

למטה תמצאו רשימת מאמרים שתסייע לכם להתמצא בתחום זה של פיתוח משחקי מחשב ואפליקציות.

שימו לב שהמאמרים לא נועדו לפתור סוגיות ספציפיות של פיתוח אפליקציות ופיתוח משחקי מחשב, אלא לתת לכם, המפתחים, רקע כללי בלבד, ואין להסתמך עליהם לפתרון בעיות משפטיות ספציפיות.

בכל שאלה שתקום אצלכם אתם מוזמנים להתייעץ עם עו"ד יורם ליכטנשטיין, עורך דין מומחה בתחום פיתוח משחקי מחשב ואפליקציות שונות בפלטפורמות מגוונות וכן פיתוח, הקמת ועיצוב אתרי אינטרנט. אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו בכל שאלה שתתעורר בתחום. לנוחותכם, מספר הטלפון שלנו הוא 03-6133333.